Avrupa Makina

Üretmiş olduğumuz bilezikli büküm makinamız ile pamuk, polipropilen, viskon, akrilik, polyamid, poylester, naylon, misina, cam elyafı, floş, fantezi iplikler, karışımlı iplikler. Neredeyse her çeşit tekstil ve teknik ipliklerin S ve Z bükümleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Makinadaki tüm parametreler tek merkezi kontrol panelinden kontrol edilir. Ana panonun içinde yer alan iğ motoru ve iplik besleme motoru birbirinden bağımsız olarak tüm makinada hareketi sağlar. İğ motoru sonsuz kayış sistemi ile çalıştığından tüm iğlerde bobinin her kademesinde sabit büküm ve sabit iplik numarası ile aynı kalite standardında ve düşük enerji maliyetli iplik üretimi sağlanmaktadır.


İplik gezdirme ünitesi / İplik kopma sviçleri

İplik gezdirici sistem manşonların aşınması önlemek için dizayn edilmiştir. Bükülecek iplikleri çapraz gezdirerek manşonları aşınmasını engeller. Böylece bükülecek ipliklerin sürekli aynı gerginlikte gitmesini sağlar. İplik kopma sviçleri sayesinde iplik kopmaları kontrol altına alınarak hatalı üretim önlenir. Bükülen ipliklerden biri koptuğu an, iplik besleme manşonu otomatik olarak yukarı kalkar ve sadece çalışan iğ otomatik olarak durur. Diğer iğler çalışmaya devam eder.

İplik besleme mil grubu

İplik besleme millerinin iplikleri sürerken kaçırma yapmaması için sistem iki sürücü mil olarak dizayn edilmiş ve iplik besleme manşonlarının ipliğe sürekli sabit bir baskı uygulaması için, pnomatik piston sistemiyle takviye edilmiştir. Bu sistem sayesinde ipliklerin bükümü garanti altına alınmıştır.

Kontrol paneli

Makinanın bütün çalışma ayarları ; üretilecek ipliğin büküm yönü S veya Z, iğlerin hız ayarları, iplik besleme hız ayarları, üretim hız ayarları (Metre / Dakika), planga hız ayarları, bobin sarım şekli, üretilen ve üretilecek iplik miktarı ayarları, makine alarmları ve diğer bütün ayarlar, merkezi kontrol paneliyle dokunmatik ekran yardımıyla yapılmaktadır.

Planga ve bilezikler

Planganın hız ayarları çalışırken ipliğin bilezikte balon yapmaması için kontrol panelinden ayarlanabilmektedir. Bükülecek iplik çeşidine göre bilezik çapı 100 - 400 mm arasında değişebilmektedir. Bilezik yağlama sistemi tek kanallı olup, yağların bileziklere eşit dağılımını sağlar. Masura boyu 450 - 600 mm'dir.

Çağlık sistemi

Çağlık sistemi yerden tasarruf sağlamak amacıyla makinanın üzerine kurulmuştur. Her iğ için 4 bobin olacak şekilde dizayn edilmiştir. İsteğe bağlı olarak makinanın karşısına kurulabilir ve çağlıktaki bobin sayısı ihtiyaca uygun olarak arttırılabilir.

Teknik Özellikler

MODEL
1 MODÜLDEKİ İĞ SAYISI
MAX. İĞ SAYISI
İPLİK ÜRETİM ARALIĞI
BOBİN YÜKSEKLİĞİ
BİLEZİK ÇAPI
MAX. İĞ HIZI
İPLİK ÜRETİM HIZI
İPLİK BÜKÜM ARALIĞI

: BKM-TWISTECH İPLİK BÜKÜM MAKİNASI
: 16 (Çift taraflı )- 8 (Tek taraflı)
: 240 (Çift taraflı )- 120 (Tek taraflı)
: 160-26.600 Dtex    144-23.940 Denye       500-60.000 Dtex    450-54.000 Denye
: 450-600 mm
: 100-400 mm
: 8.500 rpm
: 15 m/dak. - 150 m/dak.
: 20 büküm / mt. - 600 büküm / mt.